Ugrás a tartalomra
Címlap
dr.Kováts György

Main navigation

  • Blogok
    • Az Apostolok cselekedeinek felfedezése
  • Youtube
    • PalántaMese
    • Szela Bibliaiskola
    • 4DÚjdimenzió
    • Dr. Kováts György
  • Sikeres nők
    • Házassági Konfliktus kezelés
    • Mi jellemezte Istent az Ő szeretetében?
  • SZELA Bibliaiskola
    • Élet Jézus Krisztussal
      • Élet Jézus Krisztussal I.
        • A megváltás bizonyossága
        • Az imameghallgatás bizonyossága
      • Élet Jézus Krisztussal II.
        • Élet Krisztusban
      • Élet Jézus Krisztussal III.
      • Élet Jézus Krisztussal IV.
      • Megtanulandó Igék
    • A Miatyánk
      • A Miatyánk - Atyánk
      • A Miatyánk - Mi
      • A Miatyánk - Aki vagy a Mennyekben
      • A Miatyánk - Szenteltessék meg a Te neved
    • A teljhatalmú evangelizáció
    • Az Újszövetség az Ószövetségen keresztül
      • 1 Móz 15
      • 1 Móz 21
      • A "kútásás" és a hűség jelentősége
      • A Biblia egyik legszomorúbb fejezete
      • A Szentlélek ajándékairól
      • A bírák ideje
      • A keménység összetörése az életünkben
      • A kutak ismételt kiásása
      • A vargabetűk után
      • Ahogy az Ószövetségben meglátjuk az Újszövetséget 01.
      • Ahogy az Úr bánik velünk
      • Ahogy az Úr vezet bennünket
      • Az Úr átformáló munkája
      • Az áldás üzenete
      • Egy kétségbeejtő helyzet
      • Gedeon élete és formálódása
      • Gedeon és a mi életünk
      • Jákób története folytatódik
      • Jákób élete - harci helyzete, "harca az Úrral"
      • Jákób és a mennyei vezetés
      • Jákóbbal végig az életútján
      • József Egyiptomban
      • József
      • József második találkozása testvéreivel
      • József életének szakaszai
      • Jövőteremtők
      • Kulcsfontosságú kapcsolatok
      • Megismerkedés Jákobbal és Ézsauval
      • Négy kísértés Gedeon életében
      • Néhány prófécia, néhány áldás
      • Obed Edom befogadta az Úr ládáját.
      • Találkozás Ézsauval
      • Ábrahám "idegenben lakott"
      • Ábrahám áldása
    • Gyümölcstermő Bibliaiskola
    • Kérdések és válaszok
    • Római levél
    • Szentlélek az Ószövetségben és ma
      • Ahogy az Ószövetségben meglátjuk az Újszövetséget 02.
  • Linkek
    • Online Biblia fordítások
      • Total Biblia
      • Rev.Károli
      • Biblia
    • Vissza a valósághoz
    • EveryStudent
  • Jelszó visszaállítása

Ki hogyan tért meg az Újszövetségben?

  • Biblia
  • tanítás

Ki hogyan tért meg az Újszövetségben? Áttekintés az evangéliumokból és az ApCselből.


--Megnéztük a "Tékozló fiú megtérését", a Lk 15-ből. Azután láttuk több vámszedő megtérésének történetét - Léviét, a példázatbeli vámszedőét, a Lk 18-ból, és Zákeusét, a Lk 19-ből. Láttuk, ahogy Keresztelő János megtérésre hívja az embereket a Jordán mellett (Mt 3), igaz, ez még az Ószövetséghez tartozik, pontosabban egy átmeneti korszakhoz, de rendkívül izgalmas, hiszen a Messiás előtti útkészítés gyakorlati lépéseit ismerjük meg ebből a történetből is. Azután láttuk, ahogy az Úr Jézus a sokaságot, a tanítványokkal együtt, magához hívja, és világossá teszi előttük az Ő követésének feltételeit... Milyen szívvel, és milyen odaszánással, milyen készséggel tudsz Jézussal járni? Kulcskérdés. Láttuk Pétert, amint "szívességet tesz" az Úr Jézusnak, és ad Neki idejéből, fáradt óráiból, készen áll arra, hogy félbehagyja a munkáját, befogadja a tanítás erejéig, hajójába... ezt követően pedig láttuk, ahogy az Úr Jézus "nem marad adós", és bevonja Pétert egy hatalmas csodába... amit követ egy még nagyobb... s Péter az Úré lesz. Követni fogja Őt. És végül, láttuk, ahogy a "szerecsen komornyik" (etióp pénzügyminiszter) is befogadja az Úr Jézust. Mindenütt felismertük a "személyek szerepét", akiken keresztül érkezik az indítás, bár néhol kifejezetten az Úr közvetlen indítása lett hangsúlyos előttünk, és láttuk, mit jelent a hit szerepe, és a bűntől való megszabadulás vágyának, a bűnbánatnak és a bűn megvallásának szerepe. Láttuk, hogy minden helyzet más, de vannak olyan közös jellemzők, amiket megragadhattunk... https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:)

--Nem vettük végig az egész üzenetet, ill. kisebb lépésekkel haladtunk, mert a jelen levők frissen megtértek voltak, és több szempontot kellett szem előtt tartani. Ezért "felfedezőbb jellegű" bibliatanulmányozással néztük át a történeteket, és vontuk le a következtetéseket.

--Viszont (és ez izgalmas szempont lehet, ha te is végzed a felépítés munkáját), láthatod, ahogy a tanulmányozás szempontjai elkezdik áthatni őket, pontosabban egyiküket, és kezd ráérezni az Ige felfedezésére, megértésére.

--Nem volt egyszerű találkozó, ezt talán látod a felvételen is. De nem baj. Mégis beteszem a Gyümölcstermő Bibliaiskola anyagai közé, mert a./ a témája idetartozik, és b./ mert azt sem felesleges meglátni, hogy egy-egy nehezebb találkozón hogyan lehet mégis átadni az üzenetet, mégis végig vinni - ameddig lehet, és ameddig szükséges - a tanulmányozást.

--Az igeismétlés elmaradt (bántam is utólag, nagyon), és a múltkor megtanult két igevers (Mt 28,18-20 és Mk 16,15-16) ismétlése különösen is hiányzott. De a jelenlevők, illetve az érkezések specialitásai miatt ez most nem ment. Pótoljuk... 
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:)

--A "Ki hogyan tért meg az Újszövetségben?" üzenete nagyon fontos, mert sok a bizonytalanság, és több "tanítási támadás" is érte az utóbbi években a Jézus Krisztushoz vezetés területét. Mielőtt átmegyünk arra a területre, amit "A bűnösök imája..." cím alatt veszünk majd át, jó egy ilyen igei megalapozás, mert akkor nem csak egy "formulának" látja bárki is azt, amit "tenni kell"... https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:)

--Most, ahogy itt átvettük a történeteket az Újszövetségből, annak ellenére, ahogy említettem, hogy a jelenlevők miatt több szempontot kellett magam előtt tartsak - nem csak azt, amit "klasszikusan", amikor erről a témáról tanítok, szoktam szem előtt tartani, az üzenet kibontásában - de akkor is kibontakozott, hogy:
a./ Mennyire fontos egy-egy megtérésben az indítás, ami Istentől is jön, és amibe bevon embereket is, (tehát az indítás a megtérésre emberek által is jön - s ebben fontos látni, saját élethelyzetünkben, azt a szerepet, amit az Úr Jézustól kaptunk, kapunk, esetről-esetre).
b./ Mennyire fontos, hogy ez az indítás a mennyből, mennyire ráteszi a hangsúlyt arra, hogy ami elválaszt az Úrtól (a bűn), eltűnjön, és jöjjön a megtisztulás és a felszabadulás a bűn alól.
c./ Mennyire, de mennyire ott van a hit is, a legtöbb ilyen történetben megragadhatóan, amit meglátsz, a hit szavaiban (kimondás, lerögzítés, megvallás), és a hit cselekedeteiben is.
d./ És ott lesz az életváltozás, a "megtérés gyümölcse" is... 
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:)

--Annak ellenére, hogy töredékesen vettük át az üzenetet, mégis megosztom és bekapcsolom a Gyümölcstermő Bibliaiskola tanítási anyagai közé is, az előbb elmondottak miatt.

--Hanganyag formájában igyekszem kitenni a honlapra (https:// kovatsgy.hu) egy-két olyan korábbi tanítást, amiket évekkel ez előtti bibliaiskolákon átadtam, és ahol több időnk is volt, és a jelenlévők megalapozottsága miatt jobban ki tudtam bontani a "Ki hogyan tért meg az Újszövetségben?" üzenetét. 
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png:)

 

  • Nyomtatóbarát változat

Könyv kereszthivatkozásai ehhez: Ki hogyan tért meg az Újszövetségben?

  • ‹ A nagy missziós parancs - Mt 28 és Mk 16
  • Fel
  • Ki hogyan tért meg az Újszövetségben? 01. ›

Könyv navigáció

  • Bizonyságtétel Jézus Krisztusról 1.
  • Bizonyságtétel Jézus Krisztusról 2.
  • Bizonyságtétel Jézus Krisztusról 3.
  • Döntések
  • A nagy missziós parancs - Mt 28 és Mk 16
  • Ki hogyan tért meg az Újszövetségben?
  • Ki hogyan tért meg az Újszövetségben? 01.
  • Ki hogyan tért meg az Újszövetségben? 02.
  • Ki hogyan tért meg az Újszövetségben? 03.
  • Ki hogyan tért meg az Újszövetségben? 04.
  • Ki hogyan tért meg az Újszövetségben? 05.
  • Gyümölcstermés 01.
  • Gyümölcstermés 02. - Hogyan?
  • A bűnösök imája

Felhasználó

  • Bejelentkezés

Lábléc

  • Képek
  • Rólam

Készült 2019-ben

https://velunkazisten.hu