Ugrás a tartalomra
Címlap
dr.Kováts György

Main navigation

  • Blogok
    • Az Apostolok cselekedeinek felfedezése
  • Youtube
    • PalántaMese
    • Szela Bibliaiskola
    • 4DÚjdimenzió
    • Dr. Kováts György
  • Sikeres nők
    • Házassági Konfliktus kezelés
    • Mi jellemezte Istent az Ő szeretetében?
  • SZELA Bibliaiskola
    • Élet Jézus Krisztussal
      • Élet Jézus Krisztussal I.
        • A megváltás bizonyossága
        • Az imameghallgatás bizonyossága
      • Élet Jézus Krisztussal II.
        • Élet Krisztusban
      • Élet Jézus Krisztussal III.
      • Élet Jézus Krisztussal IV.
      • Megtanulandó Igék
    • A Miatyánk
      • A Miatyánk - Atyánk
      • A Miatyánk - Mi
      • A Miatyánk - Aki vagy a Mennyekben
      • A Miatyánk - Szenteltessék meg a Te neved
    • A teljhatalmú evangelizáció
    • Az Újszövetség az Ószövetségen keresztül
      • 1 Móz 15
      • 1 Móz 21
      • A "kútásás" és a hűség jelentősége
      • A Biblia egyik legszomorúbb fejezete
      • A Szentlélek ajándékairól
      • A bírák ideje
      • A keménység összetörése az életünkben
      • A kutak ismételt kiásása
      • A vargabetűk után
      • Ahogy az Ószövetségben meglátjuk az Újszövetséget 01.
      • Ahogy az Úr bánik velünk
      • Ahogy az Úr vezet bennünket
      • Az Úr átformáló munkája
      • Az áldás üzenete
      • Egy kétségbeejtő helyzet
      • Gedeon élete és formálódása
      • Gedeon és a mi életünk
      • Jákób története folytatódik
      • Jákób élete - harci helyzete, "harca az Úrral"
      • Jákób és a mennyei vezetés
      • Jákóbbal végig az életútján
      • József Egyiptomban
      • József
      • József második találkozása testvéreivel
      • József életének szakaszai
      • Jövőteremtők
      • Kulcsfontosságú kapcsolatok
      • Megismerkedés Jákobbal és Ézsauval
      • Négy kísértés Gedeon életében
      • Néhány prófécia, néhány áldás
      • Obed Edom befogadta az Úr ládáját.
      • Találkozás Ézsauval
      • Ábrahám "idegenben lakott"
      • Ábrahám áldása
    • Gyümölcstermő Bibliaiskola
    • Kérdések és válaszok
    • Római levél
    • Szentlélek az Ószövetségben és ma
      • Ahogy az Ószövetségben meglátjuk az Újszövetséget 02.
  • Linkek
    • Online Biblia fordítások
      • Total Biblia
      • Rev.Károli
      • Biblia
    • Vissza a valósághoz
    • EveryStudent
  • Jelszó visszaállítása

Alapok a meggyőződésedben - Isten-ismeret - Az élő Isten ismerete

  • Isten
  • ismeret
  • meggyőződés
  • élő Isten
Kulcskérdés, hogy mik az életed alapjai.

Alapok a meggyőződésedben - Isten-ismeret - Az élő Isten ismerete

Van egy barátom, aki nagyon rajta van, hogy azokat az alapokat, amiket elsajátítunk Isten országában, az Igéből, mindig vizsgáljuk felül, ne merevedjenek le az életünkben, ne száradjanak ki, ne legyenek "vallásos igazságokká".

-- Igen, kulcskérdés az élet, és az, hogy amit megismertünk az Úr Jézusból, ott legyen mindig az életünk alapjaként, hogy ráépítsük hétköznapjainkat.

-- Igen, azok az élethelyzetek, amiken átmegyünk, megvizsgálják az életünk alapjait, csak ahhoz fordulhatunk, amit már "megnyertünk" az Úrtól, ami már a miénk lett, amiben benne járunk, amik "időt állók", és a valóságról szólnak - vagyis, megpróbált és működő Isten-ismeretek.

-- Igen, készen állok arra, hogy mindig formáljon az Úr, ismereteimben is, megismerésemben is, és minden területen (jellememben, viselkedésemben, mindabban, amiben akar és amiben csak tud), és ugyanakkor hálás vagyok mindazért, amit már megkaptam Tőle, amiben megértettem Őt, megismertem Őt, megláttam, amit Ő akar, amilyen Ő, és amit Ő tett és amit Ő ígér. Mindenkor megújulásra készen, és mindenkor megragadva azt, amit már megadott, s ragaszkodva mindenhez, amit már megértettem Belőle.

-- Igen. Ilyen volt Józsué és Káleb.

40 évesek voltak, amikor Kades Barneánál Izráel népe (pontosabban Mózes, Isten embere) kémekként kiküldte őket tizenketted magukkal.

-- Józsué és Káleb - ellentétben a többi tízzel - bátor volt, és nem volt hajlandó az Úr ismeretét felcserélni saját érzéseivel, pillanatnyi benyomásaival, félelmeivel.

-- A többi kém, akik ötször annyian voltak, mint ők, ezt tette: a félelem készítette szemüveget vették fel, és a jövőt úgy mutatták be, mint ami reménytelen, csak vereségből áll, és ezért rossz döntésre késztették az őket hallgatókat.

--Józsué és Káleb ellenálltak ennek a nyomásnak, és úgy szóltak, amint a "szívükben volt".

"A föld, amelyen átmentünk, hogy megkémleljük azt, igen-igen jó föld. (Tény. Nem engedik, hogy a pillanatnyi érzések, a félelem, az aggódás, s a rosszra való felkészülés befolyásolják a tényeket. A föld JÓ, méghozzá NAGYON jó. A többiek azt mondták: "olyan föld, ami megemészti az embereket"... de ez NEM igaz. Józsué és Káleb azt mondták: "olyan, ahogy az Ígéret szólt róla - igen, igen jó". Nyomás alatt, ellenséges elvárások közepette is a TÉNYEKET mondták.) Ha az Úrnak kedve telik bennünk, akkor bevisz minket arra a földre, és nekünk adja azt, mely tejjel és mézzel folyó föld. (Más szóval: az Úr MEG TUDJA TENNI, képes rá, és FELETTE van a nehézségeknek. Ez egy REMÉNYTELI látásmód. Egy jó hozzáállás, BÍZÓ, és Istent ismerő gondolkodásmód, amiből Józsué és Káleb beszél. S LERÖGZÍTIK a TÉNYT, amiben biztosak, ami az életük alapjáj jelenti.) Csakhogy ne lázongjatok az Úr ellen, se ne féljetek annak a földnek népétől(útmutatás, HELYES irány, intés és biztatás, a TÉNYEK alapján, amikről ők meg vannak győződve), mert ők nekünk csak olyanok, mint a kenyér (vagyis: "megesszük őket" - harci kifejezés, sportolói kifejezés, bizonyosságból fakadó kifejezés, EGYÉRTELMŰ)- eltávozott tőlük az ő oltalmuk (vagyis: nem védi őket senki, nincsen Istenük, nincsen ÉLŐ Istenük, a bálványaik nem tudják őket megmenteni, azok tehetetlenek, kő és fém, nem bízhatnak senkiben, mert nem ismerik az Urat), de az Úr velünk van: ne féljetek tőlük! (Itt a BIZONYOSSÁG, a biztos Isten-ismeret, a mennyei meggyőződés, amiből Józsué és Káleb NEM ENGED, és ami az életük, a döntéseik, a véleményük ALAPJÁT jelenti)" 4Mózes 14, 7-9.)

Kulcskérdés, hogy mik az életed alapjai.

Van-e olyan Isten-ismeret benned, amin bátran nyugodhat minden szavad, minden döntésed, nem fog cserbenhagyni, nem fogod megbánni, nem lesz rossz hatással másokra sem.

Kulcskérdés, hogy ez nem egy "kitalált", vagy emberek által "létrehozott" Isten-ismeret-szerű gondolkodásmód, hanem tényeken nyugszik, amiknek az Ige az alapja, és megpróbált, ami azt jelenti, hogy átmentél már ezekkel nehéz helyzeteken, s az Úr megerősítette benned őket.

Kulcskérdés, mert a hit akkor nem szárad ki benned, akkor lesz biztos alap az életedben, ha az Úrral való járásodban, hétköznapjaidban, ilyen Isten-ismeretre tudsz támaszkodni. Így fogsz imádkozni, így fogod várni a következő napot, így fogsz dönteni kérdésekben, ennek megfelelően fogsz szólni és viselkedni is. Biztos alap...

Uram, köszönöm, hogy szólsz, vezetsz, tanítasz, újra és újra megismerhetlek, és járhatok Veled. Formálj, és ne hagyj félrevezetésben élni, vezess a jó irányba, kérlek, s csiszold minden meggyőződésemet, hogy egyre inkább megismerjelek Téged. Köszönöm, hogy megteszed. És vezess, hogy mindent elvégezzek, amit Te szeretnél. Minden nap azt, amit elgondoltál. Ámen. Köszönöm Neked, Uram. Ámen.

Felhasználó

  • Bejelentkezés

Lábléc

  • Képek
  • Rólam

Készült 2019-ben

https://velunkazisten.hu