Este bánat száll be hozzánk, reggelre öröm...
Vannak rossz hírek, de mindig jönnek a jók is.
Boldog, aki nem adja fejét búsulásnak, a rossz hírek hallatán, hanem "passzolja őket" az Úr Jézusnak, és VÁRJA a JÓT, mert Ő megígérte, hogy "Az igazaknak valóságos jót 'rejteget', és pajzsot (védelmet) a tökéletesen járóknak" (Péld 2,7.).
Felmerülhet a kérdés - de ki az "igaz", és ki az, aki "tökéletesen jár"?
-- Nos, ha az Úré az életed, Ő megtette érted, hogy igazzá tett fenn a kereszten. Nyilván a másik kérdés, hogy élsz-e ezzel, akarod-e az igazságot követni, amire indít a Szentlélek, s az új élet is, benned, s az Ige... ha igen, akkor nem az számít, hogyha elrontod (ki ne rontaná el néha - de az Úr Jézus előre már kifizette ezeknek az "elrontásoknak" is az árát), hanem az, hogy akarod Őt, és követed, és megbánod, amit elrontottál, megvallod, és elhagyod... mert Ő a fontos, és szereted Őt, és akarod, hogy az Ő akarata legyen meg, mint a mennyben, úgy itt, a földön is... ez az igazság útja, Jézussal
-- S ha úgy érzed is, hogy "nem vagyok tökéletes", (a bevégzettség értelmében biztosan így is van, hiszen mindig van mit formálni rajtunk, de) az Úr Jézus a kereszten ezt is elvégezte... s az új élet, amivel megáldott, s a Szentlélek, Aki átjárt, és átjár, ahányszor megnyitod magad Őelőtte, tökéletes, és vezet téged, valóságos igazságban és szentségben (Efézus 4, 24.). Szóval, ha Ő a mi tökéletességünk, és váltságunk, és igazságunk, és szentségünk, akkor ez az ige is igaz az életedben - "valóságos jót rejteget" a számodra.
Ma is, a mostani napra is.
Fel, hát erre a felfedezésre, "Uram, mit rejtettél el a mai napban", köszönöm, hogy Veled fedezhetem fel. Ámen.
Lesz jó, még, ha vannak is rossz dolgok, s te a jók felfedezésére születtél újonnan
És betöltésére - "amiket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk" - mármint a jó cselekedetek betöltésére, amiket szintén felfedezel Jézussal. S ahogy engedsz Neki, ezekben, egyre inkább megismered Őt is, és azt is, amit Ő készített el neked.
Jó lesz
Légy áldott ma is. Ámen.
"Ahová mész, vezérel téged, mikor alszol, őriz téged, mikor felserkensz, beszélget teveled." (Példabeszédek 6, 26.)
-- Ez az Ige.
-- S ha összefüggésben nézed, úgy teszi ezt, ha odaadod magad Neki, ha odakötöd a szívedhez, "felfűzöd a nyakadra" - vagyis: ott van veled ... ott lehet, és dolgozhat. (Fogja is tenni, vezetni fog, tanácsol, és kinyitja a szemedet a jóra...)
2022. 12. 08.